+90 541 476 5184
info@academicistanbul.com
Meme Estetiği

Meme Estetiği

Kadınların günlük hayatını etkileyen meme, şekil ve büyüklük itibariyle önem taşımaktadır.Estetik açıdan orantılı vücut hatlarına sahip olmak için en sık kullanılan uygulama,meme büyütme operasyonudur.Daha çok duruş bozukluğu ve çeşitli ağrılara neden olması açısından aşırı büyük göğüslerde de meme küçültme uygulanır.Bunun yanı sıra hamilelik ve emzirme sonrası deforme olan göğüsler için ise meme dikleştirme operasyonu önerilir.Meme estetiği operasyonlarını meme büyütme,küçültme ve dikleştirme olarak 3 başlıkta inceleyebiliriz.

Meme Estetiği Operasyonları

Meme büyütme operasyonu; en sık kullanılan estetik uygulamadır.Bu uygulamada içi sıvı dolu meme protezleri kullanılır.Protez, meme başı etrafından ve meme altından yapılan kesilerden gerçekleştirilir.Meme estetiğinde, kişiye genel anestezi uygulanır ve işlem 1-2 saat sürer.Sonrasında hastanede 1 gün kalmak yeterlidir.Meme protezi uygulamasından sonra aktiviteler 3 hafta kadar kısıtlanmalıdır.Bununla birlikte bir kaç ay sauna, buhar banyosu ve solaryumdan kaçınılmalıdır.

Meme küçültme operasyonu; duruş bozukluğunu düzeltmek ve daha konforlu bir yaşam sunmak adına aşırı büyük memenin küçültülmesidir.Hastanın muayenesinde vücut ölçüsüne yakışacak  meme büyüklüğü belirlenir.30 yaş üzeri hastalar için mamografi istenir ve çıkarılacak parçaların patolojiye gidip gitmeyeceğine karar verilir.Operasyon genel anestezi şeklinde yapılır.İlk günler oluşacak ağrılar ağrı kesicilerle azaltılır.Bandajlar 2. Veya 3. Gün çıkartılıp, cerrahi sütyen takmaya devam edilir.Cerrahi işlem sonrası ağır iş yapmaktan kaçınılmalıdır.Hasta sosyal aktivitelerine 2 hafta içerisinde dönebilir.

Meme dikleştirme operasyonu;diğer meme operasyonları ile birlikte yapıldığı gibi tek başına da yapılabilir.Kilo alıp verme yada emzirme sonucu deforme olan göğüslerin eski formuna kavuşması amaçlanır.Meme küçültme operasyonundan daha küçük bir işlemdir.Meme başı etrafındaki koyu renkli kısmın boyutu küçültülür.Hacim yeterli ise şekil vererek dikleştirilir.Hacim kaybı ve sarkma varsa silikon protez ile desteklenir.Operasyon 2-3 saat sürmektedir ve hastanede 1 gün yatmak yeterli olur.

Meme Protezi Olan Anne, Emzirebilir Mi?

Meme protezi, meme dokusunun altına yerleştirildiği için süt kanallarına zarar vermez.Bundan dolayı emzirmede bir sakınca olmadığı görülmektedir.

Silikonlu Göğüsler Hamilelikten Etkilenir Mi?

Silikon hamileliğe etki etmez.Ancak hamilelikle birlikte göğüsler büyüyeceği için silikon daha da büyük görünür.Hamilelik bitiminde normal boyutuna döner.

Memede His Kaybı Olur Mu?

Meme büyütme operasyonlarında his kaybı yok denilebilir.Ancak küçültme ameliyatında az da olsa his kaybı olmaktadır.

Silikon Patlayabilir Mi?

Silikon akışkan bir madde değildir ve belli bir kıvamı vardır.Çarpma, sıkma gibi darbelerle patlaması mümkün değildir.

Sarkmış Göğüsler Protezle Dikleştirilebilir Mi?

Sarkmaların az olduğu durumlarda protezle düzeltme sağlanır.Memedeki sarkma fazla ise protezle birlikte dikleştirme ameliyatı da gerekebilir.

Mesaj Bırakın Sizi Arayalım

Hemen Arayın

× WHATSAPP