+90 541 476 5184
info@academicistanbul.com
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir.Buna bağlı olarak göz kapaklarında da gevşeme,renk değişimi ve kırışıklık gibi bulgular görülür.Bu gibi şikayetler sonucu başvurulan yöntem göz kapağı estetiğidir.

Göz kapağı estetiği şu gibi durumlarda yapılabilir:

  • Göz kapağında kırışıklık ve sarkmaların olması,
  • Kaz ayağı çizgileri,
  • Göz altında renk değişimi ve torbalanma,
  • Göz kapağı düşüklüğü,
  • Yüzde yorgun bir ifadenin olması

Göz Kapağı Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • Göz kapaklarında yaşlanma belirtileri oluşan ve genellikle 35 yaş üstü bireylerin başvurduğu bir ameliyattır.Ancak bu ameliyat, göz kapaklarındaki yaşlanmayı durdurmaz.Ameliyat sonrası yüzdeki yorgun ifade canlı bir görünüme kavuşur.
  • Ameliyat sırasında kanama olmasını önlemek için bazı ilaçların kullanımına ara verilir.
  • Ameliyat sonrasında; bulanık görme, aşırı göz yaşı, uyku sırasında göz kapaklarının kapanmaması gibi geçici durumlar görülebilir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Göz kapağındaki sarkmaya neden olan fazla derinin kesilerek çıkarılması işlemidir.Kesi göz kapağının katlanma yerinde olacağı için  izi fark edilmez.Ameliyat lokal anestezi şeklinde yapılır ve yaklaşık 1-1,5 saat sürer.Bununla birlikte  alın germe ve kaş kaldırma operasyonu da yapılırsa daha iyi sonuç verir. 

Alt Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı

Alt göz kapağının sarkması sonucu fazla derinin alınmasıdır.Ameliyat lokal anestezi şeklinde yapılır ve yaklaşık 1-1,5 saat sürer.Kesi kirpiklerin hemen altından yapılır.Böylece 1 yıl içinde fark edilmeyecek düzeye gelir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Sonrası

Ameliyat sonrası birkaç gün göz çevresinde morluk ve şişlik olması normaldir.Bunu önlemek adına buz uygulamaları yapılmalıdır.Ayrıca dinlenme süreci dik yatarak yada oturarak geçirilirse morluk ve şişlikte azalma görülür.

Bu operasyon sonrasında güneşten mümkün olduğunca korunmak gerekir ve ağır sporlardan kaçınmalıdır.

Mesaj Bırakın Sizi Arayalım

Hemen Arayın

× WHATSAPP